najnowsze realizacje:
Ivan Leskov
Grzegorzfirlej.pl - v2
Sloniec.com - Magdalena & Rafał Słoniec
Szymon Janicki - strona domowa
Diamond Hair Design Studio

Moje fascynacje muzyczne

Osoby, które mnie znają wiedzą kogo uważam za najlepszego muzyka, tym, którzy jeszcze nie wiedzą już mówię - Eric Clapton. Przez wielu niedoceniany ponieważ nie gra "na wyścigi" (stąd też nick Slowhand), przez innych uważany za Boga gitary. Sam jest skromną osobą, do dziś chyba nie przywykł do sławy jaka go dosięgła.

Nie chcę pisać tu czystej noty biograficznej, taką możecie znaleźć tutaj. Ja napiszę o swoich osobistych przemyśleniach dotyczących Jego osoby.

Clapton Swoją młodość przeżywał w epoce dragów, niestety nałóg dopadł i Jego. Będąc już sławnym, znanym muzykiem nie wytrzymał presji i zaczął zażywać narkotyki i alkohol. Na szczęście z pomocą przyszli Pete Townsend (The Who) i Ron Wood (The Rolling Stones). Zorganizowali salę koncertową w londyńskim Rainbow Theather, zaprosili innych muzyków, w końcu zmusili Erica do współudziału. Udało się, Eric wyszedł z nałogu.

Teraz sam pomaga innym. Założył i finansuje Crossroads Centre at Antigua. Pieniądze na Centrum zostały zebrane na dwóch festiwalach "Crossroads", w tym roku odbędzie się trzeci. Jak sam powiedział: "Wielu muzyków zmarło nie mając pomocy. Nie miał kto im pomóc. Mi się udało ponieważ taką pomoc dostałem. Teraz chcę wsparcie zapewnić innym potrzebującym". I chwała Mu za to. :]

O Ericu powstanie tutaj jeszcze niejeden artykuł. A na koniec mały rarytas. Ta piosenka została wykonana zaledwie kilka razy. Miała pojawić się na nowej płycie Dire Straits (czyt. kolejnej po On Every Street). Jak wiemy płyta ta nigdy nie powstała. To nagranie pochodzi z koncertu charytatywnego z Knebworth - 30 czerwca 1990 roku. Piosenka jest oczywiście autorstwa Marka Knopflera ale tutaj wykonuje ją w duecie z Claptonem. Końcowa partia solówek zachwyciła mnie od pierwszego wysłuchania tego utworu, a było pewnie z 15 lat temu. Życzę miłego słuchania, wkrótce kolejne niespodzianki.

Dire Straits & Eric Clapton - I Think I Love You Too Much